Polecane strony
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
Starostwo Powiatowe w Jaśle
Copyright © 2018 SOSW - WTZ  w Jaśle         Wszelkie prawa zastrzeżone      | Fotografie: archiwum własne
spartakiada
Pogoda
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
29 września 2018 roku w Zespole Szkół nr 3  w Jaśle odbyła XVII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, organizowana jak corocznie przez jasielski oddział Caritas i Zespół Szkół nr 3 w Jaśle. Tegoroczne spotkanie dało uczestnikom wiele radości, gdzie towarzyszył uśmiech, zabawa, rywalizacje sportowe oraz wspólne biesiadowanie.
XVII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
Rozpoczęcie spartakiady poprzedziła Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w intencji osób niepełnosprawnych w której przewodniczył ks. Jerzy Uchman (kustosz sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia – Patronki Rolniczego Trudu w Tarnowcu). W koncelebrze uczestniczyli także ks. Tadeusz Gąsiorowski (proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle), ks. dr Marian Putyra (dyrektor jasielskiego Caritas) i ojciec Paweł Sroka (gwardian i proboszcz parafii św. Antoniego w Jaśle).
Po Mszy świętej uczestnicy udali się do  Zespołu Szkół nr 3 gdzie ks. dr Marian Putyra przywitał wszystkich zgromadzonych (osoby niepełnosprawne, ich rodziców, opiekunów oraz przybyłych gości).
Pod opieką wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas oraz Kół PCK uczestnicy spartakiady  rozpoczęli sportowe rywalizacje. W śród  konkurencji m.in. był rzut do kosza, strzał na bramkę, tor przeszkód i wiele innych. Każda z tych konkurencji przebiegała w formie zabawy i radości.
Na zakończenie tegorocznej spartakiady wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Informacja o naborze
booked.net
Licznik odwiedzin