Polecane strony
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
Starostwo Powiatowe w Jaśle
Copyright © 2018 SOSW - WTZ  w Jaśle         Wszelkie prawa zastrzeżone      | Fotografie: archiwum własne
wyjscie_do_miasta
Pogoda
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Wyjście integracyjne do miasta
15 - 16.10.2018

W dniach 15.10 – 16.10.2018 r. uczestnicy WTZ  podzieleni na dwie grupy  w ramach realizacji treningu ekonomicznego i treningu umiejętności społecznych brali udział w zorganizowanym wyjściu do lokalnych restauracji i pizzerii w Jaśle. W pierwszej grupie uczestnicy pracowni gospodarstwa domowego, krawieckiej, rękodzieła artystycznego i animacji społecznej byli w restauracji „KEKS”, w drugiej grupie uczestnicy pracowni informatyczno-poligraficznej, ślusarskiej i stolarskiej w pizzerii „LEGENDA”.
Powyższe zajęcia edukacyjne odbyły się w ramach treningu ekonomicznego gospodarowania własnymi środkami finansowymi, umiejętności społecznych poprzez rozwijanie pozytywnych zachowań, zaradności i samodzielności w samoobsłudze. Uczestnicy uczyli się korzystać z karty dań,  jak samodzielnie zamówić posiłek i za niego zapłacić.
Zwracano uwagę na kulturę spożywanego posiłku oraz wyrabianie umiejętności prawidłowego zachowania się przy stole w miejscu publicznym. Nasi uczestnicy miło razem spędzili czas, integrując się przy wspólnym stole. Wszystkim bardzo smakował samodzielnie zamówiony posiłek i nie opuszczały ich dobre humory.
Wyjście w tych dniach nasi uczestnicy uznali za sympatyczne  i uczące, w bardzo przyjaznej atmosferze. Nie możemy doczekać się następnego wyjścia!!.  Całość została uwieczniona na zdjęciach.
Informacja o naborze
booked.net
Licznik odwiedzin